رنگ و سندبلاست

رنگ

یکی از معمولی ترین روش ها برای حفاظت مخازن، خطوط لوله، سازه ای فلزی بتنی و بدنه کشتی ها در مقابل عوامل خوردگی محیط، پوشش دهی به وسیله رنگ ها و عایق های صنعتی است. داشتن یک سطح مناسب و تمیز و عاری از هر گونه زنگ زدگی و ناخالصی، ماندگاری پوشش را امکان پذیر تر می کند.
یکی از پر کاربرد ترین و سریع ترین روش های زدودن زنگ زدگی و نا خالصی از روی سطح کار، سندبلاست می باشد. در این روش ذرات مسباره یا گارنت و یا متریال خاص با استفاده از فشار هوای ایجاد شده توسط یک منبع تامین کننده هوای پر فشار و با عبور از یک انتقال دهنده ماسه به همراه فشار هوای اعمالی به سطح کار اصابت نموده و زنگ زدایی و ایجاد سطح مناسب جهت ایجاد چسبندگی بهتر رنگ به این صورت جهت اعمال پوشش و یا رنگ انجام می گیرد.
از انواع ماسه و یا ذرات زنگ زدا می توان به مسباره – گارنت و غیره... اشاره نمود
دپارتمان سندبلاست و رنگ آمیزی شرکت کیش آیلند سیلز اند سرویسز، با نگرش ارائه خدماتی متفاوت و بر پایه کنترل مهندسی رنگ، حدوداً از اوایل سال دامنه مبادرت به فعالیت در زمینه سند بلاست و رنگ آمیزی صنعتی (با ضخامت بیش از 500 میکرون) نموده و تاکنون به شرکت های بین المللی حوزه نفت و گاز و همچنین شرکت های تابع سازمان منطقه آزاد کیش ارائه خدمت نموده است .
از نکات مثبت و مهم این دپارتمان می توان به نکات زیر اشاره نمود:1- استفاده از مسباره و گارنت مرغوب جهت انجام سندبلاست (عدم استفاده از ماسه جزیره) .

2- استفاده نیروی با سابقه و مجرب جهت انجام فرآیند سندبلاست .

3- بکارگیری از برند های معتبر جهانی صنعت رنگ.

4- تنها شرکت ارائه دهنده خدمات مهندسی و بازرسی رنگ در جزیره کیش.